Kullanım Şartları

 

Geçerlilik Tarihi: 1 Nisan 2019

Sürüm 1.0

 

Ülkeler/Bölgeler: Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Avusturya, İtalya, Hollanda, Norveç, İsviçre, Almanya, Belçika, Fransa, Finlandiya, İspanya, Portekiz, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Yunanistan, Macaristan, Polonya, Romanya, Türkiye

 

 1. Genel Bilgiler

 

Bu kullanım şartları, sizin internet sitesi (“Site”), mobil uygulama (“Uygulama”) veya bu kullanım sözleşmesinin görüntülendiği diğer teknolojileri ( hepsi birlikte “Servis” olarak adlandırılacaktır) kullanmanızı ve bunlara erişiminizi kapsamaktadır. Servis, aşağıda “Operatör” olarak adlandırılan bölümde listelenen Ford Motor Company tüzel kişiliği tarafından yönetilmektedir ve sahibi Ford Motor Company tüzel kişiliğidir (buradan itibaren Ford Motor Company tüzel kişiliğine “Ford” ya da “Biz” hitap edilecektir.)

 

Servis, diğer servislerle ve cihazlarla entegre olabilir, ve bu özellikler size ileride sunulabilecek ayrı ek kullanım şartlarına (“Ek Kullanım Şartları”) veya gizlilik uygulamalarına tabi olabilir.

 

 1. Anlaşmanız

BU SİZ VE FORD ARASINDAKİ YASAL BÜTÜNLÜĞÜ SÖZLEŞMEDİR.

Servisi kullanarak, bu kullanım şartlarına ve Gizlilik Sözleşmemize bütün ülkelere özgü kuraları da kapsayacak şekilde (eğer listelenen ülkelerden birinde ikamet ediyorsanız) bağlı olduğunuzu onaylıyorsunuz demektir.

 

Eğer kullanım şartları veya gizlilik sözleşmesin onaylamıyorsanız, bu servisi kullanmayınız.

 

 1. Uygunluk / Kullanıcı Hesabı

 

Servisi kullanabilmek için servisin kullanılabilir olduğu bir ülkede ikamet ediyor olmak, ikamet ettiğiniz bölgede en azından reşitlik yaşında olmanız, ve bizimle bağlayıcı bir anlaşmaya varma yeterliliğinde olmanız ( herhangi bir kanun sebebiyle bizimle anlaşma yapmanıza engel teşkil edem bir durum olmaması) gerekmektedir.

 

Eğer reşit yaşta olmayan herhangi birini servisi kullanma konusunda yetkilendirirseniz, yetkilendirdiğiniz kişi servisi sadece sizin gözetiminiz altında ve bu kullanım şartlarına bağlı oldugunuz zaman kullanabilir.

 

Hesabınızın ve hesap şifrenizin gizliliğini sağlamak, ve bilgisayarınızın ya da mobil cihazınızın erişimini kısıtlamak sizin sorumluluğunuzdadır. İzinsiz kullanım da dahil olmak üzere hesabınızın aktivitesinden yalnızca siz sorumlusunuz. Eğer izinsiz hesap ya da şifre kullanımı tespit ederseniz bize anında bildirmekle yükümlüsünüz.

 

Üçüncü Parti Hesaplar ve Servisler. Servisin bünyesinde, konum tespit servisleri de dahil olmak üzere, diğer şirketlerin ürünlerine ya da servislerine yönlendirilmiş bağlantılar bulunabilir. Üçüncü şahıslar, üçüncü şahısların aktiviteleri veya sağlamakta oldukları veriler konusunda gerektiği gibi bilgilendirilmediğimiz veya bahsedilen bağlantılarda illegal ya da zararlı içerikler bulunmadığı sürece sorumlu değiliz. Bu tip bağlantıların ve bu bağlantılardan elde edebileceğiniz verilerin tarafımızca onaylanması söz konusu değildir.

 

Servis, kullanıcı profili veya bazı başka seçenekler kaydetmenize izin verebilir. Müstehcen ya da ahlaka aykırı herhangi bir kullanıcı adı seçemez ya da içerik eklemesi yapamazsınız. Eğer girdiğiniz bilgilerin herhangi birinin müstehcen veya ahlaka aykırı olduğunu tespit edersek hesabınızı silme ve servisi kullanma hakkınızı elinizden alma hakkımızı gizli tutarız. Servis ile bağlantılı hesabınızın sizin veya izin verdiğiniz kişiler aracılığıyla kullanımından siz sorumlusunuz.

 

 1. Kullanılabilirlik / Kısıtlılıklar ve Sınırlamalar / Güncellemeler

 

Ford, servisin kullanımını herhangi bir kişi, coğrafi bölge veya yetki alanıyla kısıtlama hakkını saklı tutar.

 

Özelliklerin Kullanılabilirliği / Değişime Uğrayabilecek Özellikler. Özelliklerin kullanılabilirliği değişime açıktır. Tüm özellikler ya da servisler tüm piyasalarda bulunmayabilir ve araç kapasitesi ve uygunluğuna, veya mobil bağlantı hızı ve kapsamına bağlı olarak özelliklerin işlevsellikleri sınırlı olabilir.

 

Donanım Uyumluluk Şartları. Servisin kullanımı uyumlu bir internet tarayıcısına, bilgisayara veya mobil cihaza, internet bağlantısına ve yazılıma, ve zaman zaman güncelleme ve iyileştirmeleri edinmenize gereksinim duyar. Sistem gerekliliklerinin zamanla değişebileceğini ve bu değişiklikleri karşılamanın sizin sorumluluğunuzda olduğunu beyan etmektesiniz.

 

Kullanım ve Veri Ücretleri. İnternet servis sağlayıcınız ya da mobil hizmet sağlayıcınız sizi erişim, yazılım ya da bağlantı esnasında veri kullanımı için ücretlendirebilir. Ücretlendirmeler konusunda detaylı bilgi almak için lütfen internet servis sağlayıcınız ya da mobil hizmet sağlayıcınız ile iletişime geçiniz.

 

Kanunlara Uyarlık. Tüm yerel kanunlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır. Servis tarafından size sağlanacak herhangi bir içeriği herhangi bir ülkede ve herhangi bir şekilde alakalı kanunlar, kısıtlamalar ve sınırlamalar tarafından yasaklanmış şekilde kullanmayacağınızı onaylamaktasınız.

 

 

 

 1. Güvenlik

 

Dikkat: Servisi sadece kullanmak güvenli olduğu zamanlarda kullanmalısınız. Araç kullanırken, bisiklet sürerken ya da benzeri aktivitelerle uğraşırken elde taşınabilen cihazlardaki mesajlarınızı okumayınız.

 

 1. İletişim ve Kullanıcı Bildirimleri

 

Servis uygulama aracılığıyla bizimle iletişime geçmenize izin verebilir. Bizimle iletişime geçmeyi seçerseniz, tarafınızla sizinle iletişime geçilmesini talep ettiğiniz yöntemle iletişime geçileceğine dair onay vermiş olduğunuzu kabul etmektesiniz. Ford, ilgili veri koruma kanunları çerçevesinde size pazarlama e-postaları gönderebilir. Postaların içeriğinden aboneliğinizi sonlandırarak bu postaların yollanmasını iptal edebilirsiniz.

 

Kullanıcı Bildirimleri. Servis aracılığıyla bize içerik veya bilgi (“Kullanıcı Bildirimleri”) gönderebilirsiniz. Lütfen servis aracılığıyla gizli veya yeni fikirlerinizi yollamayınız. Kullanıcı bildirimlerini kanunun izin verdiği çerçevede sınırsız olarak, uluslararası, geri dönüşsüz şekilde, telif hakkı olmadan saklama, kopyalama, dağıtma, yayınlama, ve bildiriminizden kaynaklı yeni projeler yaratma hakkını ve içeriği (ya da bir kısmını) bizim (ya da izin verdiğimiz herhangi üçüncü kişilerin) istediğimiz herhangi bir mecrada ve istediğimiz şekilde, gizlilik sözleşmemizde bahsedilen veri korunması kanunlarının izin verdiği sınırlarda kullanabiliriz. Lütfen hiçbir gizli ve yeni fikrinizi servis aracılığıyla paylaşmayınız. Müstehcen ya da ahlaka aykırı herhangi bir bilgi paylaşımı yapmayacağınızı kabul etmektesiniz.

 

 1. Sınırlı Lisans

 

Servis ve servis aracılığıyla (ilgili internet siteleri aracılığıyla olanlar da dahil) kullanılabilen herhangi bir içerik, veri ya da yazılım (toplu olarak “Ford İçerikleri”) bizim sahiplenmemizdedir veya bizim lisansımızla kullanılmaktadır. Burada özellikle verilmediği sürece, direkt ya da dolaylı olarak Ford İçerikleri hakkında tescilli hakları tahsis etmiyoruz.

 

Bu kullanıcı sözleşmesine ve belirli Ford İçerikleri ile ilgili koşullara bağlılığınız çerçevesinde, size Ford İçeriklerini kişisel ve ticari amaçlı olmayan kullanımlarınız için ayrıcalıksız, transfer edilemeyen, ve limitli erişim, görüntüleme, kullanma, yayınlama ve dinleme hakkını veriyoruz. Ford İçerikleri üzerindeki sahiplenmemiz ve haklarımızın geçerliliği konusunda herhangi bir itirazda bulunmayacağınızı kabul etmektesiniz.

 

Üçüncü partilere aşağıdaki konularda izin verme/vermeme hakkına sahipsiniz:

 

 • Servisin herhangi bir hukuksuz, sahtekarlıkla alakalı, kötüleyici amaçla, veya diğer kişilerin servisi doğru şekilde kullanmasına müdahale edecek şekilde veya diğer kişilerin haklarını ihlal eder şekilde kullanılması;
 • Zorunlu telif hakkı kanunlarının izin verdiği çerçeve dışında veri madenciliği, robotlar veya benzeri otomatize araçlar aracılığıyla veri toplama, alma, veya servise erişim için, veritabanı oluşturmak için, yukarıda lisanslanan konular dışında Ford İçeriklerini indirmek veya saklamak için, herhangi bir Ford İçeriğine bağlantı kurmak ya da Servis veya Ford İçeriklerinin herhangi bir kısmının kaynak kodlarını veya yapısını tersine mühendislik, ayrıştırmak, geri derlemek ya da başka bir yöntemle almak ya da oluşturmak;
 • Yetkili bayilerimizin ya da hizmet sağlayıcılarımızın kurumsal operasyonlarına, servislerine, itibarlarına, çalışanlarına ya da tesislerine zarar vermek ya da kötüye kullanmak;
 • Özellikle tarafımızca izin verilenler dışında, servis aracılığıyla sağlanan herhangi bir içeriği kullanmak;
 • Servis aracılığıyla sağlanan içerikleri yeniden satmak, kopyalamak, saklamak, yeniden üretmek, dağıtımını yapmak, içerikleri üzerinde değişiklik yapmak, yayınlamak, sergilemek, yürütmek, iletmek, yayımlamak veya içeriklerden esinlenerek yeni içerikler üretmek; veya
 • Servisin arayüzüyle alakalı herhangi bir donanım ürününü sökmek veya üzerinde oynamalar yapmak.

 

 1. Ticari Marka Bildirimi

 

Serviste görüntülenen tüm ticari markalar ve logoların mülkiyeti bize aittir ya da tarafımızca lisanslanmıştır.

 

 1. Telif Hakkı Bildirimleri Konusunda Belirlenen Kurum

 

Eğer servis bünyesinde bulunan herhangi bir içeriğin telif haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen ilgili kurumla aşağıdaki adresten yazılı bir şekilde iletişime geçiniz:

 

İlgili Kurum:

DMCA Agent

330 Town Center Drive

Dearborn, Michigan 48126

Email Adresi: DMCA@ford.com

Telefon: 313-390-5286

Fax Numarası: 1-313-322-7162

 

 1. Üçüncü Parti İmtiyaz Sahipleri

 

Siz üçüncü parti imtiyaz sahibi değilsiniz ve bu kullanım sözleşmesi size yetkili bayilerimize, ortaklarımıza veya hizmet sağlayıcılarımıza karşı bir hak vermez, ve yetkili bayilerimiz, ortaklarımız, veya hizmet sağlayıcılarımızın size karşı herhangi bir hukuki, benzer ya da diğer türlü bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

 

Aksine, ortaklarımız, bağlı şirketlerimiz, acentalarımız, ilgisi bulunan eski çalışanlarımız, ilgisi bulunan yeni çalışanlarımız, ve hizmet sağlayıcılarımızın bu kullanım sözleşmesindeki koruyucu hükümlerden, servis kullanımı hakkındaki sınırlamalardan ve yükümlülükler konusundaki sınırlamalardan fayda sağlayan taraf olmaları tasarlanmıştır.

 

 1. Tazminat ve Sorumlu Tutmamak

 

Alakalı kanunun izin verdiği çerçevede, bu servisi kullanarak, servisi kullanımınıza ya da davranışlarınıza bağlı olarak açığa çıkan tüm yükümlülükler, zararlar, hakedişler ve masraflar ( makul avukat ve dava ücretleri de dahil olmak üzere) konusunda bizi, bağlı şirketlerimizi ve ortaklarımızı, onların yetkili distribütörlerinin yetkili bayilerini, bayilerinin ortaklarını, tedarikçilerini, lisansörlerini, partnerlerinin ve reklam ajanslarını sorumlu tutmayacağınızı ve zararlarını tazmin edeceğinizi kabul etmektesiniz.

 

Servis ile ilişkiniz konusunda uygulama mağazası sağlayıcınızın herhangi bir yükümlülüğü, sorumluluğu ya da zorunluluğu olmadığını kabul etmektesiniz.

 

 1. Feragatname

 

Ford, servisin kullanım için güvenilir ve güvenlikli olmasını sağlamak ve cihazınıza ve cihazınızda saklı bulunan diğer dijital içeriklere herhangi bir zarar gelmesini engellemek adına makul yetenek ve dikkat gösterecektir. Ancak, Ford Servisin tamamiyle güvenilir, güvenlikli ya da yazılım hatasız ya da virüssüz ya da diğer kötü niyetli programlardan arındırılmış olacağını garanti edemez.

 

Ford, direkt olarak sizi ilgilendiren servisler konusunda makul derecede yetenek ve dikkat gösterecektir.

 

Ford, bu kullanım sözleşmesi şartlarına uymamanız durumunda oluşacak herhangi bir zarar veya kayıp konusunda yükümlülük kabul etmemektedir.

 

Ford, üçüncü partiler tarafından size sunulan ve ayrı bir anlaşmaya tabi servisler konusunda herhangi bir yükümlülük kabul etmemektedir.

 

Bu kullanım sözleşmesi tarafından belirlenen ya da tarafımızca sağlanan hizmetlerin kullanım sözleşmelerince (“Ford Şartları”) belirlenen durumlar dışında, Ford sadece bizim tarafımızca sitenin, servisin, ve uygulamanın kullanımında Ford Şartlarına uymamaktan dolayı tarafınızda oluşan hasar ve kayıplar hususunda yükümlülüğünü kabul eder, aksi takdirde servislerin kullanımı sonucu oluşan bütün durumlar, güvenceler, temsiller ya da diğer şartları (direkt ya da dolaylı) bu kapsamın dışında tutar.

 

Ford, servislerin her zaman kesintisiz olarak kullanılabilir ve tamamiyle çalışır vaziyette olacağını garanti edemez, ve makul kontrolümüzün dışında oluşan şartlar ve olaylar sonucu bu kullanıcı sözleşmesince belirlenen yükümlülüklerimizin gerçekleştirilmesinde oluşacak hata veya gecikmeler konusunda sorumluluk kabul etmez. Bu gibi durumlarda yükümlülüklerimizi yerine getirmek için makul miktarda ekstra zaman kullanma hakkımızı saklı tutarız. Ford aynı zamanda istediği zaman site ve uygulama üzerinde değişiklikler yapma hakkını saklı tutar. Bu sözleşmede belirlenen durumlar dışında, site ve uygulama üzerinde yapılan değişiklikler veya site ya da uygulamanın erişime kapalı olması durumunda size karşı herhangi bir yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.

 

Bu siteyi, uygulamayı ve servisleri kişisel kullanımınız için kullanacağınızı ve siteyi, uygulamayı ya da servisleri ticari amaçlı ve ya yeniden satış işleri için kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. Servisleri kişisel amaç dışında kullandığınızda oluşabilecek kayıplarınız konusunda size karşı herhangi bir yükümlülük kabul etmemekteyiz.

 

Şüpheye yer vermemek adına, sadece makul derecede öngörülmesi mümkün olan güvenlik ihlali ile ilgili durumlarda size karşı yükümlülük kabul edeceğiz.

 

Bu anlaşmada bulunan hiçbir şey Ford’un aşağıdaki durumlarda yükümlülüğünü sınırlayamaz:

 

 • Ford’un ihmalinden kaynaklanan kişisel yaralanma veya ölümler
 • Sahtekarlık veya hileli beyan; ve
 • ilgili kanunlarca sınırlanamayan ya da hariç tutulamayan herhangi diğer yükümlülükler.

 

İLGİLİ KANUNUN ELVERDİĞİ ÇERÇEVEDE HİÇBİR DURUMDA BİZ VEYA YETKİLİLERİMİZ, DİREKTÖRLERİMİZ, ÇALIŞANLARIMIZ, ORTAKLARIMIZ, HİSSEDARLARIMIZ, TEMSİLCİLERİMİZ YA DA ACENTALARIMIZ HERHANGİ BİR İNDİREKT, TESADÜFİ, DOLAYLI, CEZAİ YA DA DİĞER TÜRLÜ HERHANGİ BİR ŞEKİLDE YÜKÜMLÜ DEĞİLLERDİR.

 

BAZI YETKİ ALANLARI ÇEŞİTLİ GÜVENCELER KONUSUNDA OLUŞTURULAN FERAGATNAMELERE İZİN VERMEDİĞİNDEN BU FERAGATNAME SİZİ KAPSAMAYABİLİR. BU KATEGORİYE GİREN GÜVENCELER SİZİN BULUNDUĞUNUZ YETKİ ALANINDA KULLANILAMADIĞI TAKDİRDE, GÜVENCELERİN SÜRESİ VE HUKUKİ YOLLARINI BÖLGENİZDE BULUNAN İLGİLİ KANUNLARIN ELVERDİĞİ ÇERÇEVEYLE SINIRLANDIRIRIZ.

 

Bu kısım müşterinin ilgili tüketici hakları tarafından sağlanan ve dışlanması mümkün olmayan haklarını etkilemez, etkilemek niyetiyle oluşturulmamıştır. Bu kısım kamet etmekte olduğunuz ülkenin tüketici haklarını ilgilendiren kanunlarla birlikte değerlendirilmelidir, yukarıda bahsedilen bazı sınırlamalar sizi kapsamayabilir. BU SÖZLEŞMEDEKİ ŞARTLARIN HİÇBİRİSİ KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE SINIRLANAMAYAN YA DA DIŞLANAMAYAN YÜKÜMLÜLÜKLER KONUSUNDA BİZİM YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZÜ SINIRLAYAMAZ YA DA KAPSAM DIŞI BIRAKAMAZ.

 

 1. Yasa Seçimi, Yetki Alanı

 

Yerel kanunlar aksini zorunlu tutmadığı sürece, bu kullanım sözleşmesiyle alakalı oluşacak anlaşmazlıklar Wayne County, Michigan mahkemelerince Michigan kanunları uyarınca çözümlenir. Servis ikamet etmekte olduğunuz ülkede kullanıma sunulduysa ve ikamet etmekte olduğunuz ülke Avrupa Birliği Üye Ülkeleri’nden biriyse, oluşabilecek herhangi bir anlaşmazlığın çözümü için kamet etmekte olduğunuz ülkenin yetkili mahkemelerine sunma hakkına sahipsiniz.

 

 1. İhracat Kontrol Kanunları

 

Servis üzerinde ya da servis aracılığıyla sağlanan bilgi ve materyaller, fiyatlar, özellikler, ürün ve hizmetler de dahil olmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri dışında geçerli olmayabilir. Servis kullanımınıza bağlı olarak A.B.D. Ticaret Bakanlığı’nca düzenlenen Export Administration Regulations (“EAR”), A.B.D. Hazine Bakanlığı ve Yabancı Varlıklar Kontrol Birimi’nce (“OFAC”) d]zenlenen ticari ve ekonomik yaptırımlar ve A.B.D dışişleri bakanlığınca düzenlenen Uluslararası Silah Trafiği Regülasyonu (“ITAR”) dahil olmak üzere hükümetinizin bütün ihracat ve yeniden ihracat kanunlarına uyacağınızı kabul etmektesiniz.

 

Bununla birlikte: (i) ambargo dahilinde olan veya herhangi bir ülke tarafından “terörizme destek veren ülke” statüsüne alınmış ülkelerden birinde ikamet etmediğinizi, ve (ii) yukarıda bahsedilen kanunlarca herhangi bir hükümetin listesinde tanımlanmış yasaklı ya da kısıtlanmış taraflardan olmadığınızı bildirir ve temin edersiniz.

 

 1. Değişikliler, Güncellemeler

 

Bu kullanım sözleşmesi hakkında zaman zaman değişiklikler yapma hakkımızı saklı tutarız. Sizi ilgilendiren en güncel kullanıcı sözleşmesini anlamak için bu adreste: [                                ] bulunan kullanım sözleşmesini düzenli olarak takip etmenizi öneririz. Tarafımıza Servis kullanımı kapsamında sağlamış olduğunuz iletişim bilgileri aracılığıyla, kullanıcı sözleşmesinde oluşacak değişiklikleri size önceden bildirmek için çaba göstereceğiz.

 

Kullanım Sözleşmesi üzerinde bazı küçük değişiklikler yapabiliriz:

 

 • Kanunlarda ve yönetmeliklerde oluşan değişiklikleri sözleşmeye yansıtmak için; ve
 • Küçük teknik geliştirmeler ve ayarlamalar uygulamak için, örneğin sizin servisi kullanmanızı kötü yönde etkilemeyecek şekilde, oluşan bir güvenlik sorununu düzeltmek için.

 

Eğer yukarıda bahsedilenlerden daha büyük değişikliler yapacak olursak (“Güncelleme Sözleşmesi”):

 

 • Eğer servisimizin herkese açık olan herhangi bir kısmını kullanıyorsanız, servisi kullanmaya devam ettiğiniz sürece gerçekleşen herhangi bir değişikliği onaylıyorsunuz anlamına gelecektir.
 • Eğer servisimizin herhangi bir kısmını abonelik tarzı veya ödemeli tarzda kullanıyorsanız, size Güncelleme Sözleşmesi yayınlanmadan en az [60] gün önce bir bildirim göndereceğiz. Bu bildirim Güncelleme Sözleşmesinin hangi tarihten itibaren geçerli olacağını belirtecek (“Geçerlilik Tarihi”). Böylece Güncelleme Sözleşmesini aşağıda belirtilen şartlara göre onaylama ya da onaylamama seçeneklerine sahip olacaksınız.

 

 • Eğer güncelleme sözleşmesini onaylarsanız, servisi kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda lütfen servisin geçerlilik tarihinden itibaren herhangi bir şekilde kullanımının Güncelleme Sözleşmesinin otomatik olarak onaylanması anlamına geldiğini ve geri dönüşümsüz olarak sizi kapsamı altına aldığının farkında olunuz: veya
 • Eğer güncelleme sözleşmesini onaylamazsanız, geçerlilik tarihinden itibaren servisi ve geçerlilik tarihi öncesi indirmiş olduğunu içerikleri kullanmayı bırakmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda, anlaşmanın geçerlilik tarihinden itibaren karşılık beklemeden sonlandırıldığı varsayılacaktır. Bu duruma istisna olarak eğer (a) Servisleri belli bir süre boyunca kullanmak için önceden ödeme gerçekleştirdiyseniz, servisleri bu süre boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz; ve (b) sizin için bazı servisleri uygulamak konusunda önceden anlaşmaya varmışsak – mesela bir otomobilin tamiri gibi- bu servisleri anlaşmamız kapsamında size sağlamaya devam edeceğiz. Her iki durumda da güncelleme sözleşmesi sizi bu süreç boyunca kapsam dışı tutacaktır.

 

Zaman zaman, dijital içeriğin her zaman siz satın almadan önce size tanımlanmış içerikle birebir örtüşmesi sağlanarak, dijital içeriklerimizi güncelleyebilir ya da sizden güncelleme yapmanızı isteyebiliriz.

 

Eğer servis değişikliklerini ya da bu şartları onaylamıyorsanız, yapabileceğiniz tek şey servisi kullanmayı durdurmaktır,

 

 1. Sonlandırma

 

Bu anlaşmayı herhangi bir zamanda yazılı bildirim göndererek (e-posta da dahil olmak üzere) sonlandırabiliriz. Sadece servisi cihazınızdan silmek ya da kaldırmak bu anlaşmayı iptal etmeyeceği gibi bütün veri bağlantılarını da sonlandırmayabilir (örneğin aracınız ve Ford arasındaki bağlantı).

 

Eğer bu anlaşmada bulunan şartlardan herhangi birini ihlal ederseniz, derhal haklarınız sonlandırılacak ve servise erişiminiz, eğer varsa para ve ücret iadenizi vermeden, sonlandırılabilecektir. Yetki bölgenizin kanunlarının müsaade ettiği ölçütlerde, sözleşme şartlarını ihlal etmenizden doğacak zararımızın sizin zararınızdan daha az olduğunu ispatlama hakkınız etkilenmeyecektir

 

Ford, herhangi bir zamanda servisi veya sizin servise erişiminizi tek taraflı bir şekilde iptal etme ya da durdurma, veya herhangi bir özellik ya da içeriği değiştirme veya kaldırma hakkını saklı tutar.

 

Bu anlaşma sizin tarafınızdan veya bizim tarafımızdan sonlandırılmadığı sürece geçerliliğini koruyacaktır. Bu anlaşmayı herhangi bir zamanda sebep göstermeksizin, hesabınızı kapatmak istediğinizi bize yazılı olarak (e-posta dahil olmak üzere) bildirerek sonlandırabilirsiniz. Biz de bu isteğinizi işleme koyup hesabınızın kapatıldığından ve servise bütün veri bağlantılarının sonlandırıldığından emin olacağız.

 

Bu anlaşmayı herhangi bir zamanda sonlandırabilir, veya sizin servisle ilgili herhangi bir özelliğe erişiminizi geçici olarak herhangi bir zamanda size yazılı bildirim yaparak (e-posta da dahil olmak üzere) aşağıda listelenen sebepler dahilinde (ancak bu sebeplerle sınırlı olmadan) durdurabiliriz:

 

 • Ciddi veya kalıcı bir şekilde bu anlaşmanın herhangi bir maddesini ihlal edip (mevcut ise) size servis tarafından yazılı bildirim gelmesinden itibaren 5 gün içerisinde bu ihlalinizi düzeltemezseniz;
 • (makul kanaatimize göre) bu müdahaleyi yapmamızın daha önce tespit edilmiş bir riski hafifletecek veya servisin sizin tarafınızdan kötüye kullanımını, manipüle edilmesini ya da baltalanmasını engelleyecek şartlar oluşursa; veya
 • Bundan sonra herhangi bir servis sunmamaya karar verdiğimizde (veya site ya da uygulama aracılığıyla servisleri sunmamaya karar verdiğimizde).

 

Bu anlaşma sonlandırıldığında, hesabınızı kapatacağız ve daha önce oluşturduğunuz kullanıcı kimlikleri diğer kullanıcıların kullanımına açılacaktır.

 

 1. Diğer

 

Anlaşmanın Tamamı. Bu şartlar (gizlilik politikası ve herhangi ek anlaşmalar da dahil) servis hakkındaki anlaşmanın tamamını oluşturmaktadır.

 

Bölünebilirlik, Feragat. Eğer herhangi bir mahkeme bu anlaşmanın herhangi bir şartının kanunsuz olduğuna ya da uygulanamaz olduğuna hükmederse, söz konusu şart anlaşmadan çıkarılacak ve geriye kalan şartlar etkin olmaya devam edecektir. Bu anlaşmada bulunan hakların ya da hükümlerin herhangi birini uygulamadaki başarısızlığımız bu hak ve hükümlerden feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

 

Tayin etme. Bu şartları tamamiyle ya da belli bir kısmını seçtiğimiz herhangi birine tayin edebiliriz. Siz bu anlaşmadan doğacak haklar veya hükümleri, bizim onayımız olmadan başka birine tayin edemezsiniz.

 

 1. Üçüncü Parti Yazılımlar

 

Servis üçüncü parti yazılımlar içerebilir veya bu yazılımlara güvenebilir. Lütfen bu gbi üçüncü parti yazılımlar hakkındaki zorunluluklar veya kısıtlamalar için Ek A’ya müracaat ediniz.

 

 1. Üçüncü-Parti Yönlendirme ve Konum Verisi

 

Servis üçüncü parti kaynaklardan gelen, harita ve yön verileri gibi, verileri bazı özellikleri sağlama adına kullanabilir. Bu veriler veya diğer bilgiler her zaman tam olarak kesin olmayabilir. Üçüncü partiler tarafından sağlanan veriler ve sizin bu verilere olan güveniniz konusunda herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

 

Eğer Google Map fonksiyonunu kullanırsanız, Google’ın Kullanım Şartları ve Google’ın Gizlilik Politikası’na bağlı olduğunuzu kabul etmektesiniz. Bununla beraber, eğer mobil cihaz kullanıyorsanız ve mobil cihazınızın GPS özelliği açıksa, GPS verileriniz Google tarafından yerinizi belirlemek ve yer hizmetleri isteginizi tamamlamak amacıyla kullanılabilir.

 

 1. Operatör / Bize Ulaşın

 

Bu servis Ford Motor Company tarafından yönetilmektedir, One American Road, Dearborn, Michigan 48126 United States of America.

 

Eğer servis hakkında herhangi bir sorunuz, yorumunuz, veya talebiniz varsa bize yerel iletişim bilgilerimizi bularak veya aşağıdaki bilgileri kullanarak ulaşabilirsiniz:

 

Ford Travel HQ, operated by Wellington
844-802-1203
info@fordtravelhq.com

 1. Engelleme

DİKKAT: SERVİSE BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE ZARAR VERMEYE YA DA MEŞRU TİCARİ OPERASYONLARIMIZA ZARAR VERMEYE YÖNELİK HERHANGİ BİR KİŞİSEL GİRİŞİM CEZAİ VEYA MEDENİ KANUNLARA AYKIRI OLABİLİR. BU GİBİ GİRİŞİMLERDE BULUNAN ŞAHIS(LAR) HAKKINDA YAPILACAK KOVUŞTURMALARDA İŞBİRLİĞİ YAPMA VE KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÇERÇEVEDE BÜTÜN ÇÖZÜMLERİ TAKİP ETME HAKKIMIZI SAKLI TUTARIZ.

 1. Çevrimiçi Anlaşmazlık Çözümlenmesi

Çevrimiçi anlaşmazlık çözümlemesi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Avrupa Komisyonunun buradaki bağlantısına tıklayın: http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Bu bağlantı Avrupa Parlementosu ve Konseyinin (EU) 524/2013 numaralı düzenlemesi uyarınca sağlanmıştır ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Çevrimiçi anlaşmazlık çözümlemesine katılma zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

Anlaşma bağlamında oluşabilecek anlaşmazlıkları çözümlemek için bir arabulucuya başvurabilirsiniz. Fransız tüketici kanununun L 616-1 bendinin takipçisi olarak, bizim seçtiğimiz arabulucular: Médiation CMFM, 19 avenue d’Italie, 75013 Paris, sur internet : www.mediationcmfm.fr ou par courrier électronique : cmfm208@orange.fr

 1. Fesih Hakkı

Bu şartlara mutabık olan bu anlaşmayı sonlandırma hakkınıza ek olarak, ayrıca kanuna dayanan iptal etme hakkınız bulunmaktadır. Aşağıdaki kısımda kanuna dayalı iptal etme hakkınız ile ilgili bilgiler ve bu hakkınız kullanma olanağınız bulunmaktadır. Aynı zamanda standart fesih formu da standart fesih hakkınızı kullanabilmeniz için eklenmiştir. Lütfen ücret iadesinin yalnızca sizden daha önce ödeme aldığımız durumlarda geçerli olduğunu unutmayınız.

Bu anlaşmayı herhangi bir sebep göstermeksizin ilk on dört (14) gün içerisinde feshetme hakkına sahipsiniz. Anlaşma fesih süresi anlaşmanın neticelendirilmesinden itibaren on dört (14) gün içerisinde sona erecektir. Fesih hakkınızı kullanmak için bize aşağıdaki bilgilerden ulaşmanız gerekmektedir:

Ford Travel HQ, operated by Wellington
844-802-1203
info@fordtravelhq.com

Yazışmanızın içerisinde bu anlaşmayı feshetmek istediğinize dair net ve anlaşılır beyanınız olması gerekmektedir ( posta ile, fax ile ya da e-posta ile). Aynı zamanda örnek fesih formunu kullanabilirsiniz ama kullanma zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

FESİH FORMU

Yalnızca sözleşmenizi iptal etmek istiyorsanız bu formu tamamlayıp aşağıdaki adrese yollayınız.

Ford Travel HQ, operated by Wellington
844-802-1203
info@fordtravelhq.com

İşbu bildiriyle belirtirim ki, aşağıda bahsedilen servislerle ilgili hükümleri içeren anlaşmadan çekiliyorum

 • Talimat verilme tarihi ___________________________________
 • Tüketicinin adı ___________________________
 • Tüketicinin adresi ___________________________
 • Tüketicinin imzası (eğer bu form kağıt üzerindeyse)

______________________________

 • Tarih ___________________________